אודותי

הסביבה בה גדלתי שיקפה את היכולת שלי להתחבר לאנשים, היכולת לראות את האחר, ולתרום למודעות המובילה לשינוי. הריקוד והתנועה תמיד היו חלק מחיי.

אורית נסי
אורית נסי

בבגרותי כאשר נחשפתי לראשונה לתחום התרפיה בתנועה, מיד הבנתי שמצאתי את השילוב המתאים עבורי, שילוב בין שתי אהבות תרפיה ותנועה.
קצת על השכלה אקדמאית והכשרתי המקצועית:
תואר ראשון במדעי ההתנהגות- אוניברסיטת בן גוריון (סיום בהצטיינות)
לימודי תנועה לגיל הרך – מכון  וינגייט
לימודי  תרפיה בהבעה ויצירה עם התמחות בתנועה – מכללת דוד ילין
לימודי יוגה ויניאסה – מכון וינגייט
לימודי יוגה תרפיה – תוכנית של ד"ר גיל זולברג
– תרפיה בתנועה  MA

* חברת יה"ת – הארגון הישראלי לתרפיה ביצירה והבעה
קצת על הניסיון המקצועי:
במסגרת ההתמחות עבדתי עם ילדים הלוקים בשיתוק מוחין, ילדים עם עיכוב התפתחותי ועם מבוגרים עם בעיות נפשיות. בתום שלוש שנים של התמחות במסגרות השונות, התחלתי לטפל במסגרת משרד החינוך עם קשת רחבה של אוכלוסיות; ילדים בספקטרום התקשורתי (PDD), ילדים עם עיכוב התפתחותי, בעיות התנהגות ובעיות רגשיות, בחינוך המיוחד ובחינוך הרגיל.
במקביל לעבודתי במשרד החינוך עבדתי במרכז הורים וילדים המתמקד במשפחות עם ילדים בגיל הרך, ומעניק טיפולים משפחתיים, דיאדים (קשר הורה ילד), פרטניים המלווים בהדרכת הורים.
מטפלת בקליניקה פרטית במושב בית חנן.
וקצת מעבר :
עיקר האוריינטציה הטיפולית שלי נוגעת לילדים עם בעיות רגשיות שונות, בעיות התנהגות, עבודה על אגרסיות , בעיית גבולות, דיכאון, בעיות חברתיות, חרדות ופחדים.
בטיפול אני משלבת מגוון רחב של אמצעים בהבעה ויצירה. המטופל יכול לבחור אמצעי להבעה עצמית, דרך משחק, ריקוד (תנועה, כוראוגרפיה אישית), יוגה, מדיטציה, דרמה, אומנות , מוזיקה ודיבור.
באופן טבעי ילדים מבטאים את עולמם הפנימי דרך האמצעים הללו. ישנם מתבגרים ומבוגרים שעבורם טיפול דרך תנועה וחיבור לגוף מתאים במקום בו אין מילים או שהמילים אינן מספיקות בכדי לתאר את החוויה, בכך טמון הכוח המרפא של המשחק החופשי במסגרת הטיפולית.